Numer 22, rok 2017

polski

english

Spis treści Informacje dla autorów Redakcja Rada naukowa Archiwum Wyszukiwarka Aktualności
Konferencja „Nowy – Jedwabny – Świat?”

Wrocław, 20 X 2017 r.Szanowni Państwo


Z przyjemnością zapraszamy na kolejną konferencję poświęconą problematyce globalnej. To już 10 taka konferencja organizowana we współpracy przez Instytut Historyczny i Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Redakcję pisma „Kultura — Historia — Globalizacja” (www.khg.uni.wroc.pl). Najbliższe nasze spotkanie z tego cyklu planujemy 20 października (piątek) 2017 r. we Wrocławiu, a dokładne miejsce chcemy podać w przyszłości. Proponowany temat to: „Nowy — Jedwabny — Świat?” Wymaga on wyjaśnienia. Od kilkunastu lat w różnych częściach świata usłyszeć można o Nowym Jedwabnym Szlaku. To inicjatywy różnych krajów, firm, organizacji, osób, które realizują własne cele i projekty, które czasem się pokrywają a czasem są odmienne. Od kilku lat coraz większą rolę odgrywa tu Chińska Republika Ludowa, ale komentatorzy zauważają, że nawet jej działania wymagają współpracy społeczności międzynarodowej. Nowe inicjatywy dotyczą infrastruktury komunikacyjnej, ekonomii, polityki, kontaktów kulturowych ale także zasad, norm i wartości, na których opierać ma się nowy międzynarodowy ład. Dlatego wśród komentarzy usłyszeć można o nowej globalizacji czy też o nowym „jedwabnym” porządku globalnym. Na naszym spotkaniu chcielibyśmy rozmawiać o tym, czym jest „Nowy Jedwabny Szlak”? Czy i jak zmienia on dotychczasową globalizację i porządek globalny? Jakie jest miejsce Polski na tym Nowym Szlaku? Jak się ma ten Szlak do przeszłości bliższej i dalszej. W końcu czy mamy do czynienia z jednym Nowym Szlakiem czy ich wielością?


Na propozycje tematów z kilkuzdaniowym streszczeniem czekamy do końca lutego 2017. Do końca marca chcielibyśmy poinformować o akceptacji proponowanego tematu. Do końca czerwca należałoby nadesłać teksty w wersji do publikacji. Teksty wysyłamy do dwóch recenzji i po pozytywnych opiniach i ewentualnych korektach planujemy opublikować po naszej konferencji w kolejnym numerze pisma „Kultura — Historia — Globalizacja” pod koniec 2017 r. Opłata konferencyjna to 250 zł a numer konta podamy w przyszłości. Korespondencję prosimy kierować na adres: adam.nobis@uni.wroc.pl


Do tekstów (max. 30 tys. znaków) prosimy dołączyć angielski abstrakt (max. 500 znaków), słowa kluczowe (max. 5) oraz informację o autorze (stopień/tytuł naukowy, miejsce pracy). W „Informacjach dla autorów” na stronie pisma „Kultura — Historia — Globalizacja” (www.khg.uni.wroc.pl) znajdują się dalsze techniczne informacje dotyczące sposobu cytowań, przypisów i innych. Na naszą konferencję tradycyjnie zapraszamy zainteresowanych problematyką globalną badaczy z różnych dyscyplin, lecz także po raz pierwszy praktyków: przedsiębiorców, urzędników, działaczy organizacji społecznych, którzy chcieliby podzielić się z nami swoją wiedzą i przemyśleniami dotyczącymi tematu konferencji. Tradycyjnie na naszym spotkaniu nie planujemy prezentowania referatów. Chcemy je przed spotkaniem rozesłać wśród uczestników, by cały czas poświęcić na rozmowy dotyczące poruszanych w tekstach zagadnień. W takim razie do zobaczenia we Wrocławiu.


Adam Nobis oraz Piotr Badyna i Piotr Jakub Fereński

Uniwersytet Wroclawski
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ | Odsłon: 41195 | © 2007 Uniwersytet Wrocławski